Diğer Yazılar

Bu ne girift bir aile!

Adım Cafer Keskinbıçak.
24 yaşındayım ve şu anda 44 yaşında olan Mahmure adındaki dul bir bayanla üç yıl önce evlendim.
Evlendiğim kadının su anda 25 yaşında Düriye adında bir kızı var ve babam Ferit Keskinbıçak ise bu bahsetmiş olduğum üvey kızım Düriye ile geçen yılın Ocak ayında evlendi. Böylelikle babam, karımın kızı ile evlendiği için damadım olmuş oldu.

Aynı zamanda, üvey kızım da babamla evlendiği için üvey annem olmuş oldu. Karım geçen sene benden hamile kaldı ve Kamil adını koyduğumuz bir oğlumuz oldu. Oğlum Kamil, üvey kızım Düriye’nin erkek kardeşi ve aynı zamanda babamın da hem kayın biraderi hem de torunu, üvey annemin de erkek kardeşi olduğu için benim de dayım oldu.

Babamın eşi yani üvey kızım Düriye, geçen sene Kasım ayında babamdan bir erkek çocuğu dünyaya getirdi ve adını Arif koydular. Arif babamın oğlu, benim erkek kardeşim, kızımın da oğlu olduğu için benim de torunum olmuş oldu.

Yani ben, aynı zamanda torunum olan Arif’in erkek kardeşi oldum. Ayrıca bir annenin evladının babası eşi olduğuna göre bende eşimin kızının babası olmuş oldum.

Ayni zamanda kızımın erkek çocuğunun da erkek kardeşi oldum. Kısacası ben simdi aynı zamanda üvey kızım Düriye’nin oğlu Arif’in de büyük babasıyım.

Sayın hâkim bey sizden ricam, benim askerlik görevimden muaf olmam yönünde karar vermenizdir.

Zira şu anda ben… Babam Ferit Keskinbıçak’in oğluyum.

Babamın üvey kızım ile olan evliliğinden doğan Arif Keskinbıçak’ın büyükbabasıyım. Aynı zamanda babamın torunu olan oğlum Kamil Keskinbıçak’ın babasıyım.

Bu durumda, siz de iyi biliyorsunuz ki mevcut kanunlarımız uyarınca büyükbaba, baba ve oğul aynı zamanda askerlik yapamazlar.

Saygılarımla. Cafer Keskinbıçak.

Sonuç:
…. İli ….İlçesi… Asliye Hukuk Mahkemesi…
…..Adli Tıp raporunda belirtilmiş olan psikolojik rahatsızlıklarından ve (!) aile içindeki dengesizliklerden dolayı Cafer Keskinbıçak’ın askerlik hizmetinden muaf tutulmasına ve askerlik şubesindeki dosyasına bu şekilde işlenmesine karar verilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kutucuğa Uygun Değeri (Rakamla) Gir! *Captcha loading...

Başa dön tuşu